dnes je 16.6.2019
Input:

Darování majetku jako bezúplatný příjem

21.3.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

8.213 Darování majetku jako bezúplatný příjem

Marcela Srněnská

VYŠLO V ČÍSLE 03/2019

FO nabyla darováním pozemek od souseda, tedy osoby ne blízké, oceněný znaleckým posudkem. Tento bezúplatný příjem zdaní podle § 10 odst. 1 písm. n) ZDP. Může k ceně nabytí použít jako výdaj, např. platbu za znalecký posudek, platbu notáři za sepsání apod., které uhradila?

Právní úprava
Právní úprava
  • Zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů (ZDP), ve znění pozdějších předpisů

    • - § 10