Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Prodej podílu v s. r. o. zděděného od manžela

21.2.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer

8.98 Prodej podílu v s. r. o. zděděného od manžela

Ing. Martin Děrgel

VYŠLO V ČÍSLE 02/2018

Fyzická osoba prodala v roce 2017 100% obchodní podíl na s. r. o., který nabyla jako součást dědictví po zemřelém manželovi. Příjem z tohoto převodu podléhá dani z příjmů, k prodeji došlo dříve než po 5 letech od nabytí. Jakou částku může uplatnit jako výdaj? V § 10 odst. 5 ZDP se toto řeší pro příjmy z prodeje nemovitých věcí, cenných papírů a ostatních