Daně, účetnictví, právo, práce a mzdy pro profesionály

DU.cz garantuje komplexní informační zázemí pro daňaře, účetní, mzdové účetní a ekonomy. Pohotově reaguje na legislativní změny a řeší aktuální otázky.

více o produktu DU profi | Daně, účetnictví, právo, práce a mzdy pro profesionály

Výhody pro vás

Proč právě on-line?

On-line zpracování umožní snadno a rychle dostat žádanou informaci. Vyhledávání je srozumitelné i běžnému uživateli internetu. Ulehčuje ho inteligentní našeptávač a filtry.

Co nabízíme?

Rozsáhlou databázi textů s denní aktualizací. Až 350 nových článků měsíčně. Vzory, tiskopisy. Legislativu. Poradenství. Semináře. Certifikát celoživotního vzdělávání.

Garance kvality

Databáze je denně aktualizována kolektivem renomovaných autorů. U většiny textů tak garantujeme správnost a platnost. DU.cz doporučuje Komora certifikovaných účetních.

Pro koho je určen?

Pro daňaře, účetní, ekonomy, mzdové účetní. Databáze pokrývá oblast daní a účetnictví u nás i na Slovensku, oblast mezd a pracovního práva, obchodního a občanského práva.

Přehled modulů

Vybrat si můžete z široké škály modulů přizpůsobené Vaší profesi a zaměření Vaší firmy. Podívejte se níže na stránce na orientační nabídku. S výběrem Vám rádi pomůžeme.

Poradenský servis

Ptejte se - odpověď od odborníka bude zaslána zdarma nejpozději do 3 týdnů. U vybraných modulů nabízíme i odpověď do 24 hodin.

 • Výhody pro vás
 • Obsah
 • Služby
 • Funkce

Práce s touto databází je snadná a uživatelsky příjemná. Neliší se od práce s jinými vyhledávači. Rozdíl je v rychlosti a kvalitě výsledků vyhledávání, provázanosti informací, v možnosti časového filtrování, ve využití  2 000 judikátů a 300 předchystaných vzorů k tisku. S každodenní aktualizací. Legislativa s garancí, rychlými vstupy a s upozorněním na blížící se platnost novel. Včetně odborného poradenského servisu.

Rychlé seznámení s on-line knihovnou DU profi 

Praktické informace

Hledání problematiky - dle typu informace 

Hledání problematiky  - zadáním slov do hledacího řádku 

Hledání problematiky - dle tématu

Práce s filtry 

Právní předpisy 

Ukládání dokumentů do oblíbených 

  Jednotlivé moduly obsahují dokumenty z oblastí:

  Daně a účetnictví

  Odborné texty z oblasti účetnictví, DPH, daně z příjmů fyzických a právnických osob a ostatních daní.

  Daně a účetnictví na Slovensku

  Odborné texty z oblasti účetnictví, DPH, daně z příjmů fyzických a právnických osob a ostatních daní.

  Mzdy a personalistika

  Odborné texty z oblasti pracovního a sociálního práva, zdravotního pojištění, daně z příjmů ze závislé činnosti, z oblasti mezd a platů, zaměstnanosti, trhu práce a personalistiky.

  Obchodní a občanské právo

  Odborné texty z oblasti obchodního a občanského práva.

  Typy a počty dokumentů

  Databáze DU profi obsahuje více než 28 000 dokumentů. Vybírat můžete z více než:

  • 18 000 článků
  • 3 000 příkladů
  • 1 500 vzorů, checklistů, směrnic
  • 3 000 judikátů
  • 1 500 komentářů
  • 870 právních předpisů, vyhlášek a pokynů a dalších

  Renomovaný autorský kolektiv

  Informace ve všech modulech DU profi jsou průběžně aktualizovány podle legislativního vývoje za podpory 800členného autorského kolektivu tvořeného pracovníky správy daně a státní správy, daňovými poradci, auditory (např. Ing. J. Ambrož, Ing. O. Babuněk, Ing. P. Běhounek, RNDr. I. Brychta, Ing. O. Burian, Ing. D. Fitříková, O. Holubová, Ing. O. Hochmannová, Ing. J. Ledvinková, prof. Ing. L. Müllerová, CSc., Ing. I. Pilařová, Ing. B. Jindrová, Ing. P. Strakošová, Ing. V. Benda, J. Pfeilerová, Ing. L. Pitner, Ing. R. Klímová, Ing. M. Ženíšková, JUDr. M. Vysokajová CSc., JUDr. J. Přib, JUDr. B. Šubrt, JUDr. P. Bukovjan, Ing. A. Daněk, JUDr. F. Vlasák atd.). 

  Bezplatný odpovědní servis

  Narazíte-li na problém, na který jste nenalezli přes intuitivní vyhledávání odpověď, je Vám k dispozici bezplatný odpovědní servis. Stačí napsat dotaz a písemnou odpověď od odborníka získáte nejpozději do 3 týdnů. Tato služba je zdarma a zajistí Vám odpovědi na 4 odborné dotazy za rok.

  On-line semináře

  On-line vzdělávání považujeme za jeden ze stěžejních bodů, jak se "udržet v obraze",  jak ušetřit čas i peníze za klasická prezenční školení a jak využít možnosti konzultace na chatu s autorem semináře. Kromě aktivní účasti na 2-4 on-line seminářích měsíčně Vám umožňíme zhlédnout všechny proběhlé on-line semináře ze záznamu, bez omezení. U většiny archivních seminářů garantujeme aktuálnost. Využijte této služby, kterou poskytujeme v rámci jednotlivých modulů zdarma. Ušetříte čas s dojížděním a oceníte možnost prokonzultovat konkrétní problém s odborníkem!

  Certifikát celoživotního vzdělávání

  Pracujete na sobě a usilujete o zvýšení své hodnoty na trhu práce? U nás můžete získat Certifikát celoživoního vzdělávání! A to již za 10 návštěv našeho portálu měsíčně. Certifikát získáte již po ročním užívání DU profi a můžete ho využít jako doklad pro certifikaci či pojišťovnu.

  V on-line databázi DU profi lze dokumenty třídit dle následujících kriterií:

  TÉMA

  Vyberte si z nabídky témat jednoduše to, které právě řešíte. Druhou možností jak dojít k výsledku je inteligentní našeptávač. Zadejte hledaný pojem a výsledky zredukujte tím, že určíte, z jakého úhlu pohledu budete danou problematiku řešit.

  TYP INFORMACE

  Chcete si přečíst novinky ze světa daní, komentář k novému zákonu či hledáte vzor pro  vyplnění daňového přiznání? Začněte hledání tím, že zvolíte hledaný typ informace. Zákazníci zejména oceňují kategorii „řešený dotaz“, kde se díky odpovědi odborníka z oboru poučí z dotazů ostatních a předejdou zbytečným chybám.

  AKTUÁLNOST

  Garance - články odpovídající platné legislativě jsou označeny logem . Kontrola a aktualizace databáze probíhá za podpory autorského kolektivu tvořeného pracovníky správy daně a státní správy, daňovými poradci, auditory a právníky.

  Archiv - články, u nichž byla garantována aktuálnost k datu vydání jsou označeny logem .  Můžete je využít např. při kontrolách účetnictví. 

  PLATNÉ V OBDOBÍ

  Vyfiltrujte si dokumenty platné pro jednotlivá časová období. Tuto funkci využijete zejména při zpětné kontrole účetnictví, kdy potřebujete znát aktuální informace ke staršímu datu.Ohlásila se Vám finanční kontrola např. na rok 2014? Nasimulujte si DU profi, jako kdyby byl rok 2014, a informace z jiného účetního období Vás nebudou rušit

  PRÁVNÍ FORMA

  Pokud jste fyzická osoba, pak si vyfiltrujte jen články pro Vás, tj. pro fyzickou osobu a nemusíte se zabývat informacemi pro právnickou osobu. Platí to i naopak.

  OBOR ČINNOSTI

  Služby (v členění na pohostinství, obchod, dopravu a logikua, ubytování, telekomunikace, IT, bankovnictví, finanční služby, nájem a pronájem, poradenství, výzkum a vývoj, reklamu, propagaci, výstavy, cestovní služby, zdravotnictví, vzdělávání, sport, rekreaci, knihy, časopisy, kulturu, zprostředkovatelskou činnost, drobné podnikání)

  Výroba (potravinářství, zemědělství, lesnictví, rybářství, strojírenství, energetiku, odpadové hospodářství, drobné podnikání)

  Stavební činnost

  Ostatní

  ÚČTOVÁ TŘÍDA

  Potřebujete vyhledat informace o účtování, např. v účtové třídě 2? Stačí kliknout na filtr účtová třída 2 a zúžit si tak rychle požadované články.

  OBLAST NÁKLADŮ

  Chcete rovnou zacílit na daňovou uznatelnost či neuznatelnost nákladů? Vyberte si ze sady a čtěte články podřízené tomuto filtru.

  V členění na majetek, manka, škody, inventarizační rozdíly, reklamu, reprezentaci, dary, odpisy, nájemné a ostatní provozní náklady, finanční leasing, úroky, smluvní pokuty, penále, daně, opravy a technické zhodnocení, pohledávky a dluhy, rezervy a opravné položky, služby, cestovní náhrady, zaměstnanci, pojistné, osobní náklady OSVČ, společníky a členy statutárních orgánů, náklady a tvorba základu daně, obchodní korporace, vklady, přeměny...

  ZEMĚ

  Obchodujete se zahraničím? Pak zvolte požadovaný stát v EU (Slovensko, Polsko, Německo, Rakousko, ostatní EU), popř. mimo EU (USA, Rusko, Čína a ostatní).

  Reference zákazníků

  • Dovoluji si Vám vyřídit poděkování za tento portál, musím říct, že z hlediska mých několika profesí jsem na něm téměř denně a i jsem několikrát s úspěchem aplikovala Vaše články.

   Author image
   • Jana Pokorná
   • Finanční auditorka
  • S DU profi nepotřebujeme již žádné jiné odborné publikace, úplná znění zákonů, žádné právní informační systémy, semináře, daňové poradce apod. Máme všechny informace na jednom místě a přístupné 24 hodin denně, navíc denně aktualizované s garancí aktuálnosti. A pokud potřebujeme opravdu něco specifického, využijeme odpovědní servis s rychlou odpovědí přímo na míru našim podmínkám. Jde okomplexní řešení pro účetnictví firmy za rozumnou cenu.

   Author image
   • Michal Bubeník
   • Hlavní ekonom
  • DU profi je přehledný portál, s kterým je radost pracovat. Nejvíce oceňuji, že mne neobtěžují žádné reklamy (což je v dnešní době opravdu nevídané) a že vždy naleznu to, co hledám.

   Author image
   • Štěpánka Černá
   • Samostatná účetní

  Jaký modul si mám vybrat?

  Jaké oblasti ke své práci potřebujete? Zvolte jednu nebo více možností.

  Input:
  Daně & účetnictví

  Daně & účetnictví

  Ke své práci potřebuji právní předpisy pro daně a účetnictví i aktuální zpravodajství z oboru. K dispozici chci mít archiv článků, komentáře, připravené vzory a judikáty z oboru daní a účetnictví.

  Daně & účetnictví na Slovensku

  Daně & účetnictví na Slovensku

  Potřebuji informace z daní a účetnictví nejen v ČR, ale i na Slovensku. K dispozici chci mít právní předpisy, zpravodajství, komentáře, vzory a judikáty z obou zemí.

  Mzdy & pracovní právo

  Mzdy & pracovní právo

  Nejen daně a účetnictví, ale také mzdy a pracovní právo - to je můj obor. Potřebuji právní předpisy z těchto oblastí, zpravodajství i archiv, komentáře, vzory a judikáty.

  Obchodní & občanské právo

  Obchodní & občanské právo

  K daním a účetnictví potřebuji navíc obchodní a občanské právo. Ke své práci využiji právní předpisy z těchto oborů, zpravodajství i archiv, komentáře, vzory a judikáty.

  Vyberte si jednu z variant

  Pro podrobnější popis klikněte na jednotlivé položky – obsah, služby, funkce.

  Chcete-li využívat náš produkt na více počítačích, napište nám a poptejte verzi pro více uživatelů tzv. multilicenci.

  * Ceny jsou uvedeny bez DPH v platné výši

  Kontaktujte nás

  Potřebujete s něčím pomoci?

  Neváhejte nás kontaktovat přes níže uvedený formulář, obratem se Vám ozveme.

  Výhody tohoto způsobu kontaktování jsou následující:

  • Nečekáte na telefonu.
  • Ozve se Vám ta nejkompetentnější osoba.
  • Kopii Vašeho požadavku obdržíte na Váš email.

  Vše vyřídíme rychle a k Vaší spokojenosti. Jsme tu pro Vás.

  Pro získání možnosti bezplatného testování je nutné vyplnit správně kontaktní telefon a Váš email.

  Na Vámi uvedený telefon Vás budeme kontaktovat nejpozději do druhého pracovního dne, abychom s Vámi domluvili jak Vámi preferovaný termín počátku testování, tak i Vámi vybraný modul, který chcete otestovat.

  Na Vámi uvedený email Vám následně zašleme vygenerované přístupové testovací přístupy. 

  Bez ověření správnosti Vašeho telefonu a emailu tedy není možné požadované testování poskytnout. Děkujeme za pochopení.

  Input:
  loading...
  Vaše zpráva byla úspěšně odeslána!