dnes je 12.7.2025

Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Fiktivní dodání aut

29.12.2023, Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 1 minuta

Nejvyšší správní soud rozhodoval ve věci dodání zboží do jiného členského státu, které považoval za fiktivní, protože podle jeho názoru nepřešlo právo nakládat se zbožím jako vlastník.

Jde o případ (NSS č. j. 2 Afs 9/2021 – 102), kdy byly dodávány vozy formou řetězových obchodů. Nejprve je český plátce dodal jinému českému plátci. Ten následně prodal vozy osobě registrované k dani na Slovensko, slovenský subjekt je prodal do ČR dalšímu plátci, který je následně prodal osobě registrované k dani v Německu.

Správce daně se zaměřil na druhý článek řetězce, tj. druhého českého plátce, který uplatnil nárok na odpočet DPH a vykázal osvobozené dodání zboží do jiného členského státu. To se mu však nepodařilo prokázat, i když

Přístup ZDARMA k tomuto dokumentu mají pouze registrovaní uživatelé portálu DU profi.
Registrovat

Týdenní DU zpravodajství

nebo přihlásit.

Průvodce funkcemi DU profi
Zatřídění dokumentu
Zatřídění dokumentu
Vztahuje se k typu informace:
Nahrávám...
Nahrávám...