dnes je 24.4.2024

Input:

Je vratka spotřební daně zdanitelným příjmem?

19.8.2015, , Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 1 minuta

2015.17.5
Je vratka spotřební daně zdanitelným příjmem?

Ing. Milena Burešová

VYŠLO V ČÍSLE 17/2015

Soukromý zemědělec, který uplatňuje paušální výdaje z příjmů 80 %, zažádal o vrácení spotřební daně za pohonné hmoty, které byly využity při práci na polích. Je vratka spotřební daně jeho zdanitelným příjmem?

Právní úprava


Zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, v platném znění, zejména:

  • § 5 odst. 1 ZDP

  • § 7 odst. 7 a 8 ZDP

Nahrávám...
Nahrávám...